1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Рух Назаретських Родин

 Рух Назаретських Родин (РНР) – міжнародний християнський рух апостольства родин. Його мета – освячення учасників Руху через глибше життя Євангелієм, тобто намагання жити у повсякчасній єдності з Христом.
Ініціатор і засновник РНР – професор Академії Католицького Богослов`я о. Тадеуш Дайчер (1931-2009). Разом з о. Андрієм Бучелем (1951-1994) і групою мирян він створив у 1985 р. у Варшаві першу євангельську спільноту, яка дала початок Руху. За декілька років РНР поширився і тепер існує в десятках країн на всіх континентах.

 

RNRНезважаючи на міжнародний характер, Рух функціонує, опираючись на єпархіальну структуру, підкреслюючи тим самим зв`язок з місцевою Церквою. В єпархіях ним опікуються священики-модератори, призначені єпископами. Члени Руху зустрічаються в малих парафіяльних групах: подружніх пар, молодіжних, студентських, дитячих, лікарів, вчителів, в’язнів тощо.

Спільнотами керують світські аніматори, тісно співпрацюючи зі священиками в усьому обсязі духовних справ. Рух прагне виховувати у своїх членів такий стиль життя, завдяки якому ідеали християнської родини стали би близькими і зрозумілими сучасній людині. Тому апостольська місія членів Руху спрямована передусім на особистий шлях до святості, далі – на євангелізацію сім’ї, і тоді – також і найближчого середовища.

Фундаментальним принципом Руху є прямування до єдності з Христом-Спасителем. Єдність ця означає: любити Бога і людей любов`ю Христа.

 З практики функціонування спільнот РНР

Прагнення святості в щоденному житті можна назвати провідною думкою Руху.

Розвиток внутрішнього життя людини вимагає постійної співпраці зі священиком, допомога якого може набирати в РНР форми духовного наставництва.

Найповнішим взірцем дороги до святості є Діва Марія, тому особливе значення для назаретських родин має наслідування Її прихованого життя у Святому Сімействі в Назареті.

Члени Руху прагнуть, щоби центром їхнього життя була Євхаристія, у якій приходить до нас і дається повною мірою Боже життя. Часта і навіть щоденна участь у Святій Літургії, адорація Пресвятого Таїнства, а також очікування на зустріч з Христом у Євхаристії ведуть до Євхаристичного стилю життя.

Особиста молитва учасника Руху опирається в основному на Біблію; згодом вона набирає форму щоденної медитації Божого Слова.

Оскільки для розвитку внутрішнього життя потрібне відповідне середовище, для його формування при парафіях створюються спільноти РНР, які беруть активну участь у справах своєї парафії, тим самим з’єднуючись з життям усієї Церкви.

Рух Назаретських Родин є рухом універсальним: хоча основна увага в ньому приділяється формуванню християнських засад в родинах, у ньому є місце також і для осіб самотніх, молоді, дітей, священиків. Кожний, кому близька духовність, яку пропонує РНР, може без обмежень взяти в ньому участь. Спільнота є місцем зустрічі як тих, хто вже знайшов Бога, так і тих, хто, загубившись в сум’ятті цього світу, тільки розпочав шукати Його. Важливим є тільки одне – прагнення живої зустрічі з Богом та Його милосердям.
 
 

Графік зустрічей спільноти Рух Назаретських Родин у Вінниці:

 
 

Парафіяльні відповідальні:

 

 

Сайт Руху Назаретських Родин:

www.rnr-rkc.com.uaоновлюється щоденно.