1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

1+1: зараз з тобою

На сайті 59 гостей та відсутні користувачі

Католицький Оглядач

Мінкульт заявив, що не давав дозволу УГКЦ на богослужіння в Софійському соборі

Міністерство культури України оприлюднило заяву щодо намірів УГКЦ провести прощу і звершити божественну літургію у соборі Святої Софії у Києві та відразу ж видалило її зі свого сайту.


Звернення Конференції римсько-католицьких єпископів України з приводу виборів Президента України

Дорогі в Христі Брати і Сестри!


В Неділю про Блудного Сина Церква молиться за в’язнів

Звернення до духовенства, монашества і вірних Української Греко-Католицької Церкви з нагоди Дня особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння.

Слава Ісусу Христу!


Папа про визнання ролі жінки: Пам’ятати про те, що Церква є матір'ю

Наприкінці другого дня зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві», після виступу Лінди Ґізоні з Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, Святіший Отець поділився кількома думками про жіночий вимір Церкви

 


Захист неповнолітніх. Пропозиції журналістки щодо прозорої комунікації

Під час доповіді про роль прозорої комунікації у боротьбі із сексуальними зловживаннями щодо неповнолітніх, мексиканська журналістка Валентіна Алашракі закликала духовенство до більшої співпраці з журналістами.


Габріелла Кубі: Звинувачення «клерикалізму» в кризі зловживань приховує головну її причину

Німецький соціолог та віруюча жінка Габріела Кубі видала есе на 29 сторінок, в якому висвітлила тему поточної кризи сексуального зловживання в Церкві. 

Передмову до есе під назвою «Зловживання» (Abuse) написав кардинал Герхард Мюллер.


Захист неповнолітніх. Кардинал Купіч про структури для забезпечення підзвітності

Другий день зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» був присвячений темі підзвітності. Після доповіді на тему необхідності звітувати в контексті синодальної та колегіальної Церкви, виголошеної кардиналом Ґрасіасом, кардинал Купіч говорив про спільність відповідальності.


Розпочалася генеральна канонічна візитація монастирів Львівської Архиєпархії УГКЦ

Цього тижня на підставі Декрету Високопреосвященного Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря розпочалася генеральна канонічна візитація монастирів Львівської Архиєпархії УГКЦ. Вона є звичайною процедурою, яку згідно церковного права (ККСЦ кан. 205) повинен здійснювати єпархіальний єпископ принаймні раз на п’ять років.


Захист неповнолітніх. Кардинал Ґрасіяс про роль колегіальності в подоланні кризи

Про синодальний та колегіальний вимір християнської спільноти у подолуванні кризи сексуальних надуживань щодо неповнолітніх у Церкві, про забезпечення справедливості стосовно жертв, про підзвітність та відповідальність усіх у Церкві та інше доповідав індійський кардинал Освальд Ґрасіяс під час другого дня зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві».

 


Глава УГКЦ зустрівся із Папою Франциском, який запевнив про молитовну підтримку України

Перебуваючи з робочим візитом у Ватикані, Глава УГКЦ мав нагоду зустрітися із Папою Франциском у четвер, 21 лютого. У розмові з Блаженнішим Святославом Святіший Отець поцікавився ситуацією в Україні, висловив слова підтримки та уділив своє апостольське благословення для українського народу.


Основні положення щодо трактування випадків статевого зловживання відносно неповнолітніх з боку духовенства

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

щодо трактування випадків статевого зловживання

відносно неповнолітніх з боку духовенства

Вступ


Зустріч богопосвячених осіб Одеського екзархату

19 лютого 2019 року в м. Одеса відбулася зустріч богопосвячених осіб Одеського екзархату УГКЦ. Вона розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією в храмі Вознесіння Господнього, яку очолив екзарх Одеський – владика Михайло Бубній.

Усі ми, богопосвячені особи, раділи цій можливості зустрітися, щоб поспілкуватися, поділитися досвідом, а найважливіше - духовно збагатитися.


В Нідерландах виставили на продаж катедру

Через низьку відвідуваність та брак коштів для утримання історичної будівлі у нідерландському місті Утрехт виставили на продаж будівлю католицької катедри. Парафіяни започаткували петицію, щоб призупинити продаж храму св. Катерини.


В Каліфорнії хочуть запровадити закон, що змушуватиме священиків порушувати таємницю сповіді

Сенатор штату Каліфорнія, США, в середу представив законопроект, який має на меті змушувати священиків порушувати таємницю сповіді у випадку, коли їм стало відомо про зловживання дітьми чи жорстоке ставлення до них.


Захист неповнолітніх. Кардинал Ґомес про відповідальність і рішучість єпископа

Проблемі клерикалізму, відповідальності єпископа стосовно постраждалих від насилля з боку представників духовенства та щодо священиків, а також викликам перед колегійністю єпископів в контексті сучасної кризи була присвячена доповідь Архиєпископа Боготи, якою завершився перший день зустрічі голів єпископатів на тему захисту дітей.