1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Життя парафії Швидкий доступ

liturgia1

Богослужіння

Розклад богослужінь та інших заходів 

 

gazeta

Парафіяльна газета

Усі актуальні події

 

arhiv

Архів новин

Усі архівні статті

 

Спільноти

Парафія- спільнота спільнот

Наша спільнота Ми у Facebook


КОМІСІЯ ЄПИСКОПАТІВ ЄС: ДІАЛОГ ЦИВІЛЬНОЇ ВЛАДИ З ЦЕРКВАМИ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ БОГОСЛУЖІНЬ

 logo 

У заяві Комісії Єпископських Конференцій Європейського Союзу (COMECE) наголошується на важливості дотримуватися прав людини, включно з правом на свободу віросповідання, як у процесі впровадження заходів анти-Covid19, так і в період їхнього поступового скасування.
Про це пише Vatican News.

«Відкриття церков повинно здійснюватися в діалозі цивільної влади з церковними установами», – на цьому наголошує отець Барріос Прієто, Генеральний секретар Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) в заяві, опублікованій на веб-порталі Комісії у середу, 6 травня 2020 року.

Діалог між органами цивільної влади та церковними установами

«Свобода віросповідання, включаючи свободу релігійних практик, є основним правом і реальною необхідністю для багатьох людей, – підкреслює він. – Відкриття церков у дотриманні санітарних правил безпеки повинно здійснюватися цивільними органами у чіткий, а не довільний спосіб, при повній пошані до церковних установ та в діалозі з ними». В заяві вказується на важливість діалогу між Церквами, ЄС та місцевими органами влади в сьогоднішній надзвичайній ситуації. Наголошується, що в контексті дедалі більшої уваги ЄС до відстоювання основних прав та верховенства права в країнах, що є членами ЄС, моніторинг дотримання основного права на свободу віросповідання повинен бути складовою частиною процесу впровадження заходів анти-Covid19.

Релігія – це не тільки приватне питання

Генеральний секретар COMECE зазначив, що опублікована нещодавно Комісією ЄС «Спільна європейська стратегія щодо зняття обмежувальних заходів COVID-19» не згадує про богослужіння. «Це невтішно, – прокоментував він, – бо поза увагою залишається ключова роль релігії в європейських суспільствах». У заяві наголошується на тому, що релігія не є лише приватним питанням, а має також суспільний аспект, про що чітко зазначено в усіх основних текстах щодо прав людини, включаючи Статут ЄС.

Обмеження з дотриманням закону та забезпеченням конституційних гарантій

Очільники Комісії Єпископатів Європейського Союзу цитують документ Ради Європи «Пошана до демократії, верховенства права та прав людини в рамках санітарної кризи Covid-19. Напрямні для країн-членів», в якому зазначається, що дотримання права на свободу віросповідання є «еталоном сучасних демократичних суспільств», тому влада повинна гарантувати, аби будь-яке обмеження було «чітко визначене законом, згідно з відповідними конституційними гарантіями, та щоб було пропорційним меті, з якою воно впроваджується».

На завершення в заяві наголошується, що будь-яке відхилення від фундаментальних прав у сьогоднішньому надзвичайному контексті, включаючи свободу віросповідання, не повинно стати новою нормою, і що ці права повинні бути як найшвидше повністю відновлені.

Нагадуємо, у четвер, 7 травня, Конференція Римсько-Католицьких єпископів України надіслала звернення до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Пастирі висловили прохання пом'якшити обмеження та карантинні заходи щодо церков.

Коментарі:

perova7 КОРОТКА ІСТОРІЯ ПАРАФІЇ: Не рахуючи будівництва каплички на Святошино, можна сказати, що київський капуцинський храм на Перова є першим ... >>>