1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Життя парафії Швидкий доступ

liturgia1

Богослужіння

Розклад богослужінь та інших заходів 

 

gazeta

Парафіяльна газета

Усі актуальні події

 

arhiv

Архів новин

Усі архівні статті

 

Спільноти

Парафія- спільнота спільнот

Наша спільнота Ми у Facebook


ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ АРХІЄПИСКОПА МЕЧИСЛАВА МОКШИЦЬКОГО НА АДВЕНТ 2019

 zapisati 206 1 

Дорогі Священики та Богопосвячені Особи!
Улюблені Брати і Сестри!

Перед нами Адвент, тобто час приготування спершу до повторного приходу Ісуса Христа, а потім до Різдвяних Свят - пам´ятки народження Божого Сина.

Цьогорічний час Адвенту впроваджує нас в тему Душпастирського Року, а саме в роздуми над нашим покликанням, яке йде трьома дорогами. Перша дорога покликання - це покликання до родинного життя, друга – покликання до священства, третя – покликання до богопосвяченого життя у монашестві. Всі ці три шляхи є образом спільноти Церкви і всі вони є потрібними, не лише щоб взаємно доповнюватися і служити собі, але й щоб бути справжнім образом Божого Царства на землі.

Нехай нашим провідником на дорогах Адвенту буде Святий Йоан Хреститель, людина, покликана Богом, неперевершений взірець для нас усіх у прийнятті та виконанні Божого покликання. Ми називаємо Його пророком Адвенту, Предтечею Господа, посланцем, який готує дорогу для Месії, голосом волаючим в пустелі. Цей надзвичайний пророк готував тоді людей на перший прихід Божого Сина. Це особлива історична особа. Сам Христос похвалив його, кажучи: «між народженими від жінок не було більшого від Йоана Хрестителя» .

Йоанове послання на Адвент – це перед усім заклик до покаяння. Можемо доповнити – до покаяння, проголошуваного словом і життям. До Предтечі відносяться слова пророка Ісаї: «Голос чути: Стеліть Господові дорогу у пустині, рівняйте в степу шлях нашому Богові!» (Іс 40,3). Приготування дороги для Господа це ніщо інше, як зірвання з гріхом та обрання всім серцем дороги Божих Заповідей. Йоан закликав до цього не лише словом. Робив це всім своїм аскетичним життям, сповненим самозречень: «Сам Йоан мав одежу з верблюжого волосу й пояс ремінний на крижах у себе; їжа ж його була – сарана й мед дикий». Це він в тиші і самотності шукав Бога і став для своїх сучасників знаком Божого посланця, тому й на пустелю, де він жив «виходили Єрусалим і вся Юдея, і вся околиця йорданська».

Варто запитати – чому приходили? чого шукали?

Приходили і приймали хрещення в Йордані, визнаючи свої гріхи. Йоан притягував їх своїм аскетизмом, суворим способом життя і непідробною вірою. Приклад Йоана не був марним. Пізніше пішли його слідами учні Христа. І сьогодні приваблюють нас люди, подібні до Господнього Предтечі. Справді, лише люди дійсно аскетичні мають що сказати іншим. Якщо б хтось говорив, що аскетизм – це пережиток, що сьогодні не потрібна тиша, споглядання, здержливість, той дуже б помилявся.

Інша риса, яка притаманна Господньому Попереднику, це дух смирення. Коли Ісус був на вершині слави, євреї з Єрусалиму прислали до Нього священиків та левітів з питанням: «Хто ти?». На це Йоан відповів: «Я – не Христос!.. Я - голос вопіющого в пустині: Вирівняйте путь Господню!» (пор. Ів 1,20.23). А про Месію він сказав так: «Той же стоїть серед вас, якого ви не знаєте; Він наступить після мене, а я Йому не гідний розв'язати й ремінця сандалі». А також: «Йому треба рости, мені ж маліти». Смирення – це велика прикмета Бога. Коли б Господь Бог не був покірним, скільки разів Він скарав би нашу зарозумілість і гординю. Тому ми повинні вдивлятися в покірність св. Йоана Хрестителя, щоб стати для інших знаком правдивого життя вірою, надією і любов’ю.

Третя прикмета Предтечі – це відвага у боротьбі за правду, безкомпромісність по відношенню до правди. Йоан не говорив так, щоб подобатися людям, не очікував оплесків. Виявляв слухачам вимагання правди, часом дуже суворо. Так робив з усіма, включно в великими цього світу. Відвага та вірність правді важливі також для сучасних апостолів, сучасних християн. Тому в цій справі Пророк Адвенту повинен підштовхнути нас до того, щоб ми служили правді, особливо тепер, коли Божа правда не всім до вподоби.

Дорогі Брати і Сестри!

Якщо ми хочемо краще пережити Різдвяні Свята, якщо вони мають щось в нас змінити, то рівняймо дорогу свого життя, дивлячись на людей по-братньому і в покорі, даючи свідчення вимаганням Євангелія своїм християнським життям. Робімо так, усвідомлюючи своє Боже покликання до свідчення віри через добре слово та благородні вчинки.

Ставаймо сьогодні свідками Христа, щоб молодь в поставі батьків бачила приклад Божої родинної спільноти. В поставі священика милого Божому Серцю – вибір покликання до священицького служіння, а в поставі наслідування Христа в монашій спільноті – реалізацію дороги євангельських рад.

Вдивляймося в Йоана Хрестителя, щоб через наші діяння і слова зростала правда Христового вчення, бо у лиш Ньому – Слово Життя.

На адвентову дорогу благословляю з усього серця: В ім´я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.


Львів, 30 листопада 2019 року
№ 574 / 2019

+ Архієпископ Мечислав Мокшицький
Львівський Римсько-Католицький Митрополит

Коментарі:

perova7 КОРОТКА ІСТОРІЯ ПАРАФІЇ: Не рахуючи будівництва каплички на Святошино, можна сказати, що київський капуцинський храм на Перова є першим ... >>>