1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Життя парафії Швидкий доступ

liturgia1

Богослужіння

Розклад богослужінь та інших заходів 

 

gazeta

Парафіяльна газета

Усі актуальні події

 

arhiv

Архів новин

Усі архівні статті

 

Спільноти

Парафія- спільнота спільнот

Наша спільнота Ми у Facebook


ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ДУХОВНОЇ РАДИ ЩОДО СВЯТКУВАННЯ ХЕЛЛОВІНУ

 Hello 

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ДУХОВНОЇ РАДИ ЩОДО СВЯТКУВАННЯ ХЕЛЛОВІНУ

Місяць жовтень віднедавна став часом посиленої підготовки дo ночі з 31 жовтня нa 1 листопада, відомої як Хелловін. Нажаль, завдяки інтернету та ЗМІ це вже стало модним у нашій християнській культурі. Торгівельний та інший бізнес широко використовує цей сумнівний привід у рекламі для залучення споживачів - вітрини з солодощами та магазини з іграшками прикрашені декораціями Хелловіну. Преса для дітей і молоді та мережа інтернет невпинно звертають увагу на цю «дивну» подію, наголошуючи на зацікавленості Хелловіном всього суспільства. Навіть школи та дошкільні заклади прикрашені нечистими духами, гарбузами, жахливими масками, які є справжньою та однозначною демонстрацією жахливості. У деяких школах та дитячих садочках нажаль заплановано бал-маскарад, під час якого діти одягатимуть костюми різноманітної нечисті, вирізатимуть з гарбуза потворні світильники, присвячені Хелловіну. Те, що раніше виглядало як напівзабороненні дитячі пустощі, возведено в ранг освітніх виховних заходів.
Тому відчуваєм потребу наголосити на деяких важливих істинах.
До Хелловіну виготовляють костюми чаклунів, нечистих духів, упирів, демонів, Дракули, скелетів, кровожерливих чудовиськ. Цієї ночі організовуються заходи, які є абсолютно протилежними й зневажливими для християнської віри нашого народу.
Варто наголосити, що мета цих заходів не є лише комерційною. По суті їх ціль є набагато більшою й ганебнішою. Вони спрямовані на формування спотвореної громадської думки (особливо дітей, підлітків і молодих людей) щодо окультизму, магії, які є абсолютно чужими та ворожими для нашої християнської культури. В той час, коли ми є свідками видалення хрестів з публічних місць, заборон влаштування вертепів і різдвяних вистав у школах, у цих же школах пропагується Хелловін, який є екзальтацією руйнівної духовної реальності, всього того, що уособлює зло, смерть, страх, жахливість, демонічність.
Таким чином, Хелловін не лише не сприяє формуванню гідних моральних та духовних цінностей дітей та молоді, які є майбутнім нашого суспільства, а, навпаки, пропонує знецінену реальність, яка не будує, а нищить, яка не підносить, а, опускає, принижує людину, створену за образом і подобою Божою, створену для того, щоб знати та любити Бога, щоб служити Йому. Це псевдо свято направлене на знецінення життя наших дітей, дружин, матерів - те життя, за яке гинуть наші воїни на східних бойових кордонах. Те, що через високий дух українців не в змозі зробити жахлива війна, бездумно роблять організатори та учасники Хелловіну. Лише недавно вдалося дещо нівелювати вплив смертоносних інтернет-спільнот на зразок “Синього кита”, і вже самі освітяни та батьки “підштовхують” дітей до загравання зі смертю!
Хелловін не є невинною, безтурботною забавою. Він несе загрозу через те, що відчиняє двері для нечистих духів. Особи, які беруть участь у Хелловіні, насправді стають частиною нечестивих ритуалів, жертв, хоча й роблять це під виглядом забав та розваг, спрямованих на “підкуповування нечистих духів”. Але вже сам вхід у простір демонів, хоч би й для забави, є небезпечним.
Усе це не відповідає вченню Християнської церкви, суперечить тому, як має себе вести християнин, є серйозним порушенням першої заповіді: «Я – Господь Бог ваш… і нехай не буде у вас інших богів переді Мною» Вих.20:2-3. Хелловін суперечить тому, чого вчить Біблія. У ній сказано: «Нехай не знайдеться між тобою такий, хто... ворожить ворожбу, хто ворожить по хмарах, і хто ворожить по птахах, і хто чарівник, і хто чорнокнижник, і хто викликає духа померлого та духа віщого, і хто питає померлих» (Повтор.18:10, 11; Лев.19:31; Гал.5:19—21). Це свято зла, яке прославляє сатану, пропагує жорстокість, ідолопоклонство, розпусту, сатанинські ритуали та навіть людські жертвоприношення. Це святкування - висміювання християнського розуміння смерті, святості та вічного життя. Християнин не може брати участь у святкуванні Хелловіна через те, що це святкування є зраджуванням Господа Ісуса Христа. Поширення даного свята суперечить покликанню нашої душі. Будь-яка участь у ньому є гріхом. Церква завжди засуджувала окультні та сатанинські ритуали.
Хелловін - антихристиянське та небезпечне свято, котре розповсюджує культуру смерті, штовхає нове покоління до езотерики, магії, нападає на святі та духовні цінності завдяки диявольським ініціаціям зa посередництвом окультних образів та практик.
Отже, закликаємо християнські церкви організувати в ніч з 31 жовтня нa 1 листопада молитовні богослужіння в храмах за участю християнських груп та християнських співаків, марші за Ісуса, театральні біблійні вистави, які стануть справжнім відпочинком і святом для дітей та батьків, заснованим на здорових традиціях, котрі, розповсюджуючись, зможуть повністю замінити усю ту жахливу екзальтацію нечисті, яка несеться через Хелловін.
Ми, як представники християнських церков м. Хмельницького та області, рішуче засуджуємо святкування Хелловіну та наполягаємо на докладанні всіх зусиль щодо призупинення розповсюдження, як загалом у місті Хмельницькому та у Хмельницькій області, так і у школах і навчальних закладах, приготування та святкування цього деструктивного окультного свята. Ми звертаємося до батьків, вчителів та вихователів, до департаментів освіти, культури та спорту, до депутатського корпусу, до пана мера та пана губернатора з проханням не організовувати ці ганебні події та не брати участь у так званій ініціативі "Хелловіну". Батьків та педагогів у першу чергу закликаємо сприяти боротьбі з розповсюдженням культури Хелловіну та просимо вірно інформувати про витоки цього свята та про небезпеки привселюдного поклоніння смерті, демонам та сатані. Не допустіть ваших дітей на карнавали чи вечірки з подібним контекстом, не купуйте продукцію, пов’язану з цим так званим святом. Зупинимо культ сатани в нашому місті!

З молитвою і благословенням, Духовна Рада м.Хмельницького

Коментарі:

perova7 КОРОТКА ІСТОРІЯ ПАРАФІЇ: Не рахуючи будівництва каплички на Святошино, можна сказати, що київський капуцинський храм на Перова є першим ... >>>